Soğan Suyunun Faydaları

Ağlatan lezzet soğana hakettiği değeri vermiyorsanız bir kez daha düşünmenizi öneririm. Zira fikriniz değişecek diye düşünüyorum. İçeriğini kaybetmemesi adına ise kısık ateşte kısa süreli kaynatarak suyunu da tüketebilirsiniz. Kokusundan rahatsızlık duyduğunuz noktada maydanoz ile birlikteliğini öneririm.

Hadi gelin bakalım burda soğan suyu hakkında neler var? Yuksek kukurt ve antioksidan icerigiyle kan sekerinin dengelenmesine yardimci olurken bu sayede daha uzun sure tokluk hissedilmesini saglar. Icerigindeki quarsetin, alerjik reaksiyonlara neden olan histaminin bagisiklik hucrelerinde salinimini engeller.
Japonya’da 65-84 yaslarinda 50 gonullu uzerinde yurutulen calismada gunluk olarak sogan tuketen bireylerde yuksek algilama skoru gozlemlenmistir. Menopozal donemde gorulen ates basmasi gibi sikayetlerin giderilmesine yardimci olur.
Haftada 1-2 kez sogan tuketimi yumurtalik ve bagirsak kanseri riskini azaltmaya yardimci olur. Kukurt ve quarsetin icerigi ile kan basinci dengesini saglayarak kalp krizi riskini engeller. 
Çiğ, pişmiş veya suyunu yanıbaşınızdan ayırmayın derim fakat suyu digerlerinden 1-0 onde.

Yorum yapın