Maydanoz kürü zayıflatır mı ?

Sabah aç karınına yapılan kürlere taktım kafayı buaralar anlayacağınız üzere. Bir grup var ki 2 hafta boyunca her sabah aç karnına 1/2 demet maydanoz, 1 adet tam limon ve 1 su bardağı suyu blendrize ederek hüpletiyor ve zayıflayacağına inanıyor. Biliyorum inanmak başarmanın yarısı ve placebo etkisi bu işin %25 ini oluşturuyor fakaaaattt malesef ki o limonlu maydanozlar sizin basen ya da karın bölgenizdeki yağlara “tatlııımmmmm sen burda biraz fazla oturdun. Oturmaya mı geldik? Hadiiiğğ hııoopp eriyelim demiyor.”
Özellikle, böbrek hastalığınız, tansiyon probleminiz, sindirim sistemiyle ilgili rahatsızlığınız varsa veya kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız ya da hamileyseniz sizin için uyguladığınız bu kür pek uygun olmayabilir Fakat herhangi bir rahatsızlığınız yoksa;

Sabah aç karnına içeceğiniz bu kür erken doygunluk sağlama ve günlük sıvı ihtiyacını karşılama konusunda size yardımcı olurken, herhangi bir enerji içermemektedir.
Yanmış ya da yüksek sıcaklıkta pişirilmiş ette bulunan toksik bileşiklerin, maydanozda bulunan flavonoidler ile kansere neden olan etkilerinin engelleyebileceği üzerinde durulmaktadır.
Maydanozda bulunan myricetin isimli bileşen kan şekerini dengeleyerek daha uzun süre tok kalmanızı destekleyebilir.
Klorofilden zengin olduğundan gençlik iksiri olarak düşünülebilir.
C vitamininden zengin olduğundan cildin sıkılaşmasını destekler.
Antioksidanlardan zengin olduğundan karaciğer detoksuna yardımcı olur. Yani siz siz olun kürlerden mucize beklememekle birlikte sağlıklı bir yaşam standardı içerisinde DİKKATLİ kullanmaktan vazgeçmeyin. Hızlıca ve rengarenk gelen bir hafta sonu dileğiyle… 

Yorum yapın