Graviola- Kanserin Doğal Tedavisi

Kanser hastaları bilindiği üzere kemoterapi tedavisiyle kanserle mücadele etmektedir fakat kemoterapi sürecinde kanserli hücrelerin yanında sağlıklı hücrelerde zarar görmektedir bu nedenle bazı bitki uzmanlarının doğal tedavi yöntemi olarak Graviola (Tarçın Elması) meyvesi üzerinde yaptığı çalışmalarla bu meyvenin kemoterapiden daha etkili olduğunu saptamışlardır.

İçinde bulunan sitotoksik bileşenlerin kanser hücrelerini yok ettiği bunu yaparken vücuda zarar vermediği ortaya çıkmıştır. Buna göre, kemoterapide kullanılan ilaçlardan 10 bin kat daha kuvvetli olduğu anlaşılmıştır.  Meme, kolon, pankreas, akciğer kanseri içinde olmak üzere 12 çeşit kanserde, graviola yani tarçın elmasının sadece kanseri hedef aldığı ve kanser hücrelerini yok ettiği anlaşılmıştır. Üstelik, vücuda girdiği andan itibaren sadece kanserli hücre ile çarpıştığı bilinmektedir.

Tropik bölgelerde Graviola ağacının bütün bölümleri geleneksel doğal ilaç yapımında kullanılmaktadır. Kabuğu, yaprakları, kökü, meyvesi hatta meyvesinin çekirdeklerinin bile yararlı olduğuna inanılır. Her parçası ayrı ayrı kullanılır. Meyvesi ve meyvesinin suyu kurt ve parazitlere karşı, ateş düşürücü olarak, dizanteri ve ishal vakalarında kullanılır. Graviola ağacının kabuğundan çay yapılır ve sakinletirici olarak kullanılır.

Yorum yapın