Fırında Sebzeli Misket Köfte

En sevdiğim ev yemeklerinden biri şu Sebzeli Misket Köfte?? Hikayemde ve Öne Çıkarılanlarda nasıl yaptığımı görebilirsiniz, sonuç harika diyebilirim? Bu kez köfte yapmaya üşenip kıyma+soğan+baharat şeklinde yuvarladım. Çok daha pratik ve hızlı oldu. Yumurtalı, ekmekiçli başka bir misket köfte tarifi sayfamda mevcut☺️?? Hem sağlıklı, hem pratik, nefis bir etli sebze yemeği? 
Fırında Sebzeli Misket Köfte
?300 g kıyma
?1 küçük soğan
?Tuz, karabiber (1 er tatlı kaşığı)
Hepsini yoğurup kenara alıyorum.
?3 minik patates
?2 orta boy patlıcan
?4 çeri domates
?5 adet sivri biber
✨1 orta boy soğan
Hepsini dilimleyip bir borcama alıyorum. Hazırladığım kıymayı misketler halinde yuvarlıyorum. Borcama sebzeler üzerine ekliyorum.
?1 yemek kaşığı domates salçası
?1 tatlı kaşığı biber salçası
?Kaynamış su
✨2 yemek kaşığı zeytinyağı
✨Tuz, pulbiber
Hepsini geniş bir kasede çırpıp borcama gezdiriyorum. Yaklaşık 5 su bardağı sanırım kaynamış su kullandım, köftelerin suyun içine batmasını sağlıyorum ki pişsin. Sizde kullandığınız fırın kabına göre su miktarını ayarlayabilirsiniz, daha salçalı seviyorsanız da artırabilirsiniz ☺️ Bu şekilde fırına alıyorum. (180 derece) Üzeri biraz kızarınca yanmaması için yağlı kağıt seriyorum. Patatesleri kontrol ediyorum piştiyse cıkarıyorum☺️✨ Ayrıntılar için Öne Çıkarılanlara.. ??Herkese iyi akşamlar ??‍♀️

Yorum yapın