Diyetteyken Kebap Yenir mi ?

Diyette #kebap olur mu??
?Kebapçılarda masaya çeşit çeşit salata geliyor etin yanında bol salata tüketin. Meze yerken yoğurtlu ve domatesli olanları tercih edin✔️
?Kebabın yanında besleyici değeri düşük boş kalori almamıza neden olan asitli ve şekerli içecekler yerine ayran, maden suyu ya da şalgam suyu tüketebiliriz. Ancak şalgam suyunun sodyum içeriği de çok yüksek olduğundan dolayı diyet döneminde vücutta ödem yapabilir. Tartıya çıkmadan 1-2 gün önce şalgam suyu tüketmeyin derim? Ayrıca hipertansiyon(yüksek tansiyon) hastaları da dikkat etmeli❗️
?Eğer demir eksikliğiniz varsa etin yanında yoğurt ve ayran yerine bol limonlu yeşil salata tüketip demirin vücuttaki emilimini arttırabilirsiniz.
?Kebapçılarda yemekten sonra gelen özellikle şerbetli tatlıları tüketmemekte fayda var.
?1 porsiyon (150gr) Adana kebap 361 kalori, 1 porsiyon şerbetli tatlı ortalama 300-400 kalori❗️
?Kebabın içinde kuyruk yağı bulunuyor ve kuyruk yağı; kalp damar sağlığını olumsuz etkileyen kanser riskini ve kolesterolü arttıran bir yağ türü olduğundan kebabın tüketim sıklığının çok sık olmaması gerekiyor.
✏️(Dipnot: Kebapçıdayken genelde kuşbaşı et, ciğer tüketebilirsiniz adana kebap maalesef çok yağlı❌ ben bol salatayla beraber yarım porsiyon kadar yedim)

Yorum yapın